Adwokatura Polska

Kredyty we frankach CHF

W ciągu minionych lat kilkaset tysięcy Polaków zaciągnęło kredyty – głównie hipoteczne – we frankach szwajcarskich. Wielu z nich kuszonych było obietnicami niewielkich rat i stałego, niskiego kursu tej waluty. Po pewnym czasie okazało się jednak, że ryzyko, związane z zaciągnięciem kredytu w obcej walucie nie opłaciło się, a kurs franka szybko poszybował w górę, obciążając kredytobiorców koniecznością spłaty niezwykle wysokich rat.

 

Banki przekonują swoich klientów, że zaciągając kredyt we frankach szwajcarskich przyjęli na siebie ryzyko zmiany kursu waluty i że w tej sytuacji nie można zrobić nic, co mogłoby polepszyć ich sytuację. Nie zawsze jest to jednak prawda. Okazuje się bowiem, że wiele umów kredytowych zawiera w swojej treści postanowienia, które pozwalają na ich podważenie i odzyskanie przez klientów znacznej części środków, które zostały już uiszczone tytułem spłaty kredytu według wysokiego kursu franka szwajcarskiego.

 

Unieważnienie umowy lub klauzul waloryzacyjnych

Kancelaria zajmuje się kompleksową obsługą osób, które chciałyby domagać się takiego zwrotu. Przede wszystkim analizujemy umowy kredytowe, ustalając, czy w danym przypadku istnieją szanse na wywalczenie dla naszych Klientów zwrotu nadpłaconych kwot, a po pozytywnej weryfikacji – pośredniczymy w kontaktach z bankiem oraz prowadzimy ewentualne postępowania sądowe. Posiadane w tej kwestii doświadczenie powoduje, że znamy mechanizmy, jakimi posługują się banki w tego typu sprawach i potrafimy reprezentować naszych Klientów, dobierając najbardziej adekwatne do ich sytuacji środki prawne.

 

Więcej szczegółów na ten temat można przeczytać na naszym blogu pod adresem: https://ccka.pl/sady-stoja-stronie-frankowiczow/

Jak wygląda współpraca

Uzgodnienie warunków współpracy i podpisanie umowy

Ustalenie warunków współpracy na wstępie i podpisanie umowy pozwalają uniknąć wszelkich nieporozumień w przyszłości.

Praca nad sprawą

W zależności od ustaleń zawartych w umowie, podejmujemy wszelkie działania, które zostały nam zlecone przez Klienta.

Zabezpieczenie interesów Klienta

Udzielamy wskazówek i zaleceń co do tego, jak uniknąć problemów w przyszłości, a także oferujemy możliwość szybkiego wznowienia współpracy w razie zaistnienia takiej potrzeby

Wiedza i kompetencje

  • logo_uw
  • adwokatura_polska_white
  • logo_uj
  • logo_blc