Adwokatura Polska

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Dowiedz się więcej.

Sprawy „frankowe”

Jak walczyć o swoje prawa?

Podstawowym sposobem dochodzenia swoich praw powinna być próba mediacji lub innego pozasądowego rozwiązania sporu z bankiem. Wiele instytucji (w tym instytucji pozarządowych) oferuje pomoc w tym zakresie. Niestety, praktyka banków pokazuje, że niezwykle rzadko przystępują one do realnych rozmów ugodowych z „frankowiczami”. Co w takim przypadku? Wówczas konieczne staje się wszczęcie postępowania sądowego. W zależności od indywidualnej sytuacji każdego „frankowicza”, zasadne okazuje się złożenie pozwu przeciwko bankowi. Należy pamiętać, że sytuacja każdego „frankowicza” jest odmienna i wymaga indywidualnego podejścia. Szczególną uwagę zwrócić należy na takie kwestie jak aneksy podpisywane do umowy, ilość kredytobiorców (małżonkowie, konkubenci), wcześniejszą spłatę kredytu (poza harmonogramem) lub też spłatę kredytu bezpośrednio we frankach szwajcarskich (CHF).

Jak wygląda współpraca

Uzgodnienie warunków współpracy i podpisanie umowy

Ustalenie warunków współpracy na wstępie i podpisanie umowy pozwalają uniknąć wszelkich nieporozumień w przyszłości.

Praca nad sprawą

W zależności od ustaleń zawartych w umowie, podejmujemy wszelkie działania, które zostały nam zlecone przez Klienta.

Zabezpieczenie interesów Klienta

Udzielamy wskazówek i zaleceń co do tego, jak uniknąć problemów w przyszłości, a także oferujemy możliwość szybkiego wznowienia współpracy w razie zaistnienia takiej potrzeby

Wiedza i kompetencje

  • logo_uw
  • adwokatura_polska_white
  • logo_uj
  • logo_blc