Adwokatura Polska

Podział majątku

Podział majątku

Zapewniamy obsługę prawną we wszelkich sprawach związanych z podziałem majątku, będącego m.in. konsekwencją postępowania rozwodowego (podział majątku wspólnego), czy też postępowania spadkowego (podział spadku wynikający zarówno z dziedziczenia ustawowego, jak i testamentowego).

 

Sprawy związane z podziałem majątku wymagają odpowiedniej wiedzy prawnej, ale także dużego opanowania i doświadczenia. Strony często dają się ponieść emocjom, co utrudnia im dojście do porozumienia. W takich sytuacjach adwokat może okazać się nieocenioną pomocą i wsparciem.

 

W trosce o interesy naszych Klientów – dążąc do korzystnego sposobu podziału majątku – prowadzimy negocjacje oraz dowodzimy racji naszych Klientów przed sądem. Przy podziale majątku w postępowaniach spadkowych pomagamy spadkobiercom odnaleźć się w zawiłościach często zmieniających się przepisów prawa spadkowego. Nasze doświadczenie pozwala nam na sprawne przeprowadzenie naszych Klientów przez procedury, mające na celu uzyskanie potwierdzenia dziedziczenia oraz uzyskanie należnego im majątku, wchodzącego w skład spadku, czy też zmierzenia się z problematyką tzw. długów spadkowych.

Jak wygląda współpraca

Uzgodnienie warunków współpracy i podpisanie umowy

Ustalenie warunków współpracy na wstępie i podpisanie umowy pozwalają uniknąć wszelkich nieporozumień w przyszłości.

Praca nad sprawą

W zależności od ustaleń zawartych w umowie, podejmujemy wszelkie działania, które zostały nam zlecone przez Klienta.

Zabezpieczenie interesów Klienta

Udzielamy wskazówek i zaleceń co do tego, jak uniknąć problemów w przyszłości, a także oferujemy możliwość szybkiego wznowienia współpracy w razie zaistnienia takiej potrzeby

Wiedza i kompetencje

  • logo_uw
  • adwokatura_polska_white
  • logo_uj
  • logo_blc