PKO Bank Polski o kredytach frankowych – rozmowa ważna dla każdego frankowicza

PKO Bank Polski o kredytach frankowych  – rozmowa ważna dla każdego frankowicza

Poziom emocji związanych z problemem tzw. kredytów frankowych zdaje się w ostatnim czasie sięgać zenitu, a to w szczególności za sprawą kolejnej zmiany terminu posiedzenia całego składu Izby Cywilnej Sądu Najwyższego w sprawie zagadnień prawnych dotyczących kredytów denominowanych i indeksowanych w walutach obcych na 11 maja 2021 r. ze względu na sytuację epidemiczną oraz planowane na 29 kwietnia 2021 r. ogłoszenie wyroku TSUE w sprawie C-19/20.

Jednocześnie, w mediach niemal codziennie pojawiają się informacje o trwających w bankach pracach nad propozycjami ugód z frankowiczami. Mają stanowić one odpowiedź na propozycję przedstawioną przez Szefa KNF i pozwolić bankom uniknąć przegrywania masowo wytaczanych przez kredytobiorców procesów. Na chwilę obecną nie jest jednak znany kształt tych ugód, a w związku z tym nie ma pewności, czy propozycje banków rzeczywiście będą korzystne dla kredytobiorców, a w efekcie – czy będą przez nich przyjmowane.

W świetle ostatnich wydarzeń, adwokat Bartosz Czupajło spotkał się w ramach kampanii społecznej Prawo Bez Strachu z Wiceprezesem Zarządu PKO Banku Polskiego – Rafałem Kozłowskim. Tematem spotkania były kredyty frankowe – przyczyny i skutki ich fenomenu oraz pomysły na systemowe rozwiązanie nabrzmiałego przez nie problemu. Co jednak najbardziej istotne z punktu widzenia każdego frankowicza, w trakcie rozmowy nie zabrakło śmiałych tez i odważnych deklaracji oraz szczegółów dotyczących prac nad ugodami prowadzonymi przy wsparciu i zaangażowaniu KNF oraz ich warunków – komu, kiedy i w jakim kształcie ugody będą proponowane.

Adres

Czupajło Ciskowski & Partnerzy Kancelaria Adwokacka Sp.p.
ul. Śniadeckich 17
00-654 Warszawa

NIP: 5272819774 | KRS: 0000693729

Filia Kancelarii w Lublinie:
ul. Zana 11a, 20-601 Lublin
lublin@ccka.pl

Filia Kancelarii w Łodzi:
ul. Narutowicza 40/1, 90-135 Łódź
lodz@ccka.pl

Filia Kancelarii w Białymstoku:
ul. Warszawska 6 lok. 32, 15-063 Białystok
bialystok@ccka.pl

Filia Kancelarii w Rzeszowie:
ul. Jana i Jędrzeja Śniadeckich 20D/7, 35-006 Rzeszów
rzeszow@ccka.pl

Filia Kancelarii w Gdańsku:
ul. Jana Heweliusza 11/811, 80-890 Gdańsk
gdansk@ccka.pl

Filia Kancelarii w Olsztynie:
ul. Kajki 10-12, 10-547 Olsztyn
olsztyn@ccka.pl

Napisz do nas

Formularz kontaktowy
Zgoda
* pola obowiązkowe